Sportovní areály Sedlčany

První finále 7. ročníku je za námi

Páteční první finálové utkání 1. ligy mezi SG Štětkovice a RB Zvírotice přilákalo téměř plný dům fanoušků. Příznivci SG, tvořící zdejší jedinečnou pohárovou kulisu dlouhodobě, byli očekáváni, ale příjemné bylo zjištění, že ani zvírotičtí tentokrát nenechali své hráče štětkovickému kotli napospas, přijeli je podpořit a mohutně početnějším štětkovickým oponovali. Úplně nejcennější zjištění pak bylo, že boje jak na ledě, tak na tribuně, probíhaly v naprosté slušnosti.
   Soudě podle webové anketky, favoritem byli trojnásobní vítězové ze Štětkovic. První třetina na ledě však dopadla poněkud jinak, když hráči RB získali třígólový náskok a tím favorizovanou gardu určitě docela zaskočili.
   Ta se ve druhé třetině pokusila o zvrat. Na ledě střídala jen dvě pětky, prakticky po celou tuto část si vynutila drtivý tlak a hráče RB k ničemu nepustila. Bylo to doslova 20ti minutové dobývání branky Dušana Matějky, leč bez jakéhokoli brankového efektu. Zvírotičtí v této fázi hry hráli úplně nadoraz a neskutečně obětavě. Naopak v závěru této části ze snad jediného brejkového protiútoku mohli dokonce svůj náskok zvýšit, ale také neuspěli.
  Za nezměněného stavu tedy obě mužstva nastoupila do poslední třetiny. Dalo se očekávat, že SG nemůže v pekelném tempu z druhé třetiny vydržet ještě dalších 20 minut. Otázkou také bylo, kolik sil zbylo zvírotickým. Stále ofenzivním Štětkovicím se podařilo snížit penaltou, kterou nekompromisně proměnil Radek Válko a zredukoval skóre na rozdíl hratelných dvou gólů. Zvíroticím asi od této chvíle začal čas plynout velmi pomalu, naopak Štětkovicím každým okamžikem zrychloval, protože kontaktní gól ne a ne přijít. No a když RB zvýšili na 4:1, asi málokdo na tribuně i na ledě očekával nějaký zvrat. Fakticky k němu ani nedošlo a tímto poměrem utkání skončilo.
   V tomto duelu tentokrát slavil úspěch precizně odkoučovaný, disciplinovaný a nesmírně obětavý výkon zvírotických. Však také jejich trenér Pavel Tylich se bezprostředně po utkání vyjádřil na adresu SG s velkým respektem. Konkrétně řekl, že jsou silní jako - PÍP.

Parta kolem Jirky Kahouna se bude v neděli určitě snažit strhnout vítězství na svou stranu. Také zvírotičtí však budou chtít udělat ten zdárný poslední krůček a konečně pohár dobýt.

Takže v neděli v 18.30 se bude lámat chleba. Ať už vyhraje kdokoli z obou aktérů, už teď si oba zaslouží uznání za hru, kterou předvádějí a dokáží jí pobavit nejen sebe, ale i "pohárové" diváky, kteří jsou prostě 1A.