Sportovní areály Sedlčany

Západ (Sedlčany) - východ (Benešov) 12:5

Soupisky obou týmů na poslední chvíli doznaly určitých změn, takže výběr Benešova nastoupil  se 16 hráči ze 7 týmů NHLH, z nichž 9 hráčů hraje turnaje jak v Benešově, tak v Sedlčanech. V domácím výběru nastoupilo 18 hráčů z 10 týmů sedlčanského PSM, z nichž 3 hráči hrají rovněž oba turnaje.

Jak padaly góly:

1. třetina: 2:56 Petr Tylich (Marek Zárybnický) - 1:0, 3:09 Jiří Chlasták (Michal Šedivý) - 2:0, 3:22 Václav Novák - 2:1, 6:55 Luboš Cvrček (Ondřej Klika) - 2:2, 16:09 Václav Herma (Přemysl Mlčoch) - 3:2

2. třetina: 25:11 Radek Kutiš (Jiří Chlasták) - 4:2, 27:41 Vladimír Ochtábec (Petr Tylich) - 5:2, 33:20 Petr Tylich (Marek Zárybnický) - 6:2

3. třetina: 41:08 Tomáš Bednář (Jakub Pazourek) - 6:3, 45:09 Marek Zárybnický (Petr Tylich) - 7:3, 49:08 Daniel Svoboda (Jiří Nerad) - 7:4, 50:22 Vladimír Ochtábec (Petr Tylich) - 8:4, 52:23 Přemysl Mlčoch (Radek Nápravník) - 9:4, 54:45 Radek Kutiš (Jiří Chlasták) - 10:4 /Radek to fakt zaplatil:-)/, 57:06 Roman Chwastek (Radek Kutiš) - 11:4, 58:32 Jiří Halásek (Ondřej Klika) - 11:5, 58:57 Vladimír Ochtábec uzavřel na 12:5.

Velmi slušná návštěva asi 150 diváků měla možnost vidět kvalitní a především korektní hokej, který určitě všechny přítomné uspokojil. Hráče benešovského výběru neznám a proto se zdržím jakéhokoli komentáře jejich hry, ale na hráčích našeho výběru bylo vidět, že hráli s opravdovou chutí a přestože se většina z nich potkala v jednom mužstvu na ledě vůbec poprvé, góly padaly vesměs po nádherných kombinačních akcích, které musely potěšit každého fanouška hokeje. A to bylo také prvořadým cílem této akce.

Několik slov k divákům. Díky vám, kteří jste přišli. Pokud jste byli nejen s výsledkem, ale i předvedenou hrou spokojeni, je to dobře. Ale kde byly ty vaše bubny a hlasy? Na hřiště byly občas slyšet jen tenké ženské hlásky, ale kluci je vnímali o to víc - díky dámy :-)

Děkujeme Pavlu Tylichovi a Jirkovi Gorylovi za to, že se ujali vedení sedlčanského výběru a zvláštní naše poděkování patří hráčům, kteří jejich pozvání přijali a oblékli dres společného sedlčanského mužstva. Hostům z NHLH děkujeme za návštěvu a třeba zase někdy někde "na modré".

Fotku sedlčanského výběru najdete zde

No a protože vánoce a nový rok jsou přede dveřmi, tak vám všem

845

***

Viděno ze strany hostů - zdroj web NHLH:

Zápas Benešov vers. Sedlčany

Přesně podle plánu byl včera odehrán přátelský zápas výběrů amaterských lig NHLH Benešv a Poháru Sedlčany. Pořadatelé ze Sedlčan toto utkání také nazývají ZÁPAD (Sedlčany) - VÝCHOD (Benešov), dle geografické polohy hostitelských stadionů, ať je již název jakýkoli faktem zůstává, že zvítězil poměrem 12:5 přesvědčivě lepší team Sedlčan.Sled jednotlivých třetin z pohledu domácích: I. 3 : 2, II. 3: 0, III. 6 :3
Za NHLH skorovali: Venca Novák, Luboš Cvrček, Tom Bednář, Dan Svoboda a Jirka Halásek.
Za pohárový výběr skórovali: Vladimír Oktábec 3x, Petr Tylich 2x, Radek Kutiš 2x, Jiří Chlasták, Václav Herma, Přemysl Mlčoch, Roman Chwastek a Marek Zárybnický.

NHLH team nastoupil ve formaci: 2 + 13 do pole,a to jmenovitě takto:
B: Lukáš Janata (Týnec) a Miloš Holcner (Marsovice) – golmani
O: Jakub Pazourek (Týnec) - Jarda Svoboda (ELAK),
Petr Klouda (Marsovice) – Jirka Nerad (Marsovice)
U: Dan Svoboda – Tom Bednar – Jirka Halasek (ELAK)
Lubos Cvrcek Leváci) – Honza Luksan (Leváci) – Ondra Klika (Marsovice)
Venca Novák (Bukovany) – Honza Špinetti (Tynec) – Radek Noga (Ulbrich)
Vedoucí teamu: Ilja Klusák (ELAK)

Naše sestava se dolaďovala doslova na poslední chvíli až v kabině, přímo do zápisu neboť ani v šatně nebylo jisté kdo dorazí, ještě v 15hod. odpoledne omlouvali nominovaní hráč, důvody, vážně rozmanité - nemoci, rodinné poměry, zaměstnání, počasí…, víc důvodů si ani neumím vybavit a nechám to bez komentáře. Výběr NHLH určitě nehýřil hvězdami, byly zastoupeny všechny 3 ligy. Velmi děkuji těm, kteří k zápasu skutečně přijeli a nastoupili a odvedli v rámci svých možností dobrou práci.
Zápas byl veden korektně, slušně a ve vysokém tempu. Na ZS přišlo cca 150, převážně domácích diváků. Podmínky zápasu byly vynikající, počínaje kvalitou ledu, organizací zápasu, zázemním a konče rozhodčími. Vše téměř bez chyby, akorát přestávky na úpravy ledu mezi třetinami, na cež nejsme zvyklí, společně s nezvykle nízkými teplotami, nás dokázaly velmi zchladit.
   Úvodní minuty jsme měli územní převahu a soupeře jsme zaskočily, naše hra v první třetině vypadala nadějně. V průběhu druhé třetiny jsme již nedokázali kontrovat a třetí část hry se vyznačovala golovou smrští z holí soupeře, který byl výrazně sehranější a kombinačně nás předčil. Dařila se nám již jen nevýrazná korekce brankového poměru. Nemyslím, že by se kdo-koli z našich dopustil hrubých chyb, nešla nám kombinační hra ani individulaní úniky a koncovka byla mizerná. Naši golmani odvedli solidní výkon, nebylo však v jejich silách zápas vychytat.
   Soupeř po úvodní pětiminutovce znásobil osobní obranu našich výrazných hráčů a tak eliminoval údernost teamu NHLH. Zápas byl odehrán ve velmi vysokém tempu, bez jakých-koli zákeřných či nebezpečných přestupků, veškeré fauly vyplynuly ze hry. Rozhodčí odvedli velmi dobrou práci.
Prostě porazil nás prostě lepší soupeř, není na co se vymlouvat. I tak byl pro mě a myslím i pro většinu hráčů zápas docela nevšedním zážitkem.

Po utkání jsme ještě stihli prohodit pár slov s pořadateli sedlčanského poháru a hokejovými nadšenci a diváky, kteří váží cestu za svými borci až z Rožmitálu, a jen pro info, tito hráči a jejich příznivci to mají na zimák do Sedlčan cca 58km, patří jim můj obdiv.Na závěr sezony se pokusíme navázat na nastartovanou tradici a domluvit podmínky pro sehrání odvety v domácím prostředí.Vážení borci NHLH a Poháru v Sedlčanech, za pár dní jsou Vánoce a Nový rok – přeji všem hodně pohody a hokejového štěstí!