Sportovní areály Sedlčany

Předsilvestrovské loučení s rokem 2010

Rozloučení s letošním rokem se v jeho předposlední den opravdu povedlo. Po obědě si udělali žízeň pánové staré sedlčanské gardy v zápase proti mužstvu pohárových rozhodčích,

956

a ti, kteří nikam nechvátali, měli možnost sledovat večerní utkání A mužstva Tatranu s pohárovým výběrem. Utkání bylo zorganizováno narychlo a mimo annonci na tomto webu bez jakékoli propagace. O to více potěšila docela slušná návštěva a myslím si, že diváci, kteří přišli, nelitovali.

Kdo tedy reprezentoval Pohár: v brance Jan Svojtka (Cetos PB) a Jirka Humhal (Kačeři Příčovy), v poli Patrik Eisenreich, Michal Šedivý a Petr Tylich (RB Zvírotice), Jan Spilka, Vladimír Novotný a Marcel Dvořák (Kačeři Příčovy), Vladimír Vítovec, Petr Mlčák a Zdeněk Pechánek (Bomba Rovina), Jan "lasička" Cicák a Radek Válko (SG Štětkovice), Přemysl Mlčoch (Cetos PB), Radek Kutiš (Olbramovice) a Marek Šabek (Žabáci Solopysky). Po výměnách brankářů v polovině zápasu pak brankář A mužstva Lukáš Hlaváček vyměnil výstroj a barvu dresu, nastoupil v poli za výběr, v němž se stal zástupcem mužstva Stars.

Již před utkáním jsem zaznamenal zajímavý ohlas z kabiny A mužstva, z něhož bylo patrno, že kluci berou utkání opravdu vážně a s velkým respektem k soupeři. Uvědomují si, že se od nich očekává výhra a zároveň jsou si vědomi, že pokud chtějí pohárový výběr porazit, nebude to pro ně žádná procházka. Jak se ukázalo, jejich velmi, velmi opatrný optimismus se potvrdil.

Hrálo se na 3x20 minut, faul se trestal samostatným nájezdem. Pokud si ale snad někdo myslel, že to "zdegraduje" konečné skóre, byl na omylu. Z několika penalt na obou stranách se jen jednou podařilo skórovat a to mužstvu pohárového výběru, A mužstvo v tomto směru vyšlo naprázdno.

První třetina přinesla naprosto vyrovnaný souboj, v němž se zdálo, že o něco větší chuť je na straně výběru. V čase 12:09 však šlo do vedení A mužstvo, když po asistenci Davida Ryšánka otevřel skóre utkání Zbyněk Pudil. Výběr však bojoval s velkou chutí dál, vytvořil si několik výborných brankových příležitostí, ale zůstalo jen u nastřelené tyčky, která zastavila střelu Petra Tylicha.

Také druhá třetina přinesla vyrovnanou hru. V čase 22:15 proměnil penaltu Marcel Dvořák a srovnal na 1:1. Hráči výběru byli evidentně při chuti a po asistenci Zdeňka Pechánka přelil skóre pro výběr mladý Marek Šabek. Mužstvo A poté přitlačilo a dvěma brankami po střelách Borise Bílika, jemuž asistoval Martin Náprstek a Zdeňka Buriana po samostatné akci otočilo stav na 3:2 po druhé třetině ve svůj prospěch.

Do třetí třetiny vstoupilo opět lépe mužstvo výběru, když v čase 42:26 vyrovnal Přemysl Mlčoch po přihrávce Jana Cicáka. Jak se však ukázalo, byla to poslední branka výběru. Konečné slovo mělo A mužstvo, které v rychlém sledu v průběhu tří minut vstřelilo tři branky - na 4:3 zvyšoval Ladislav Hanáček po asistenci Karla Máši, pátou branku dal Petr Kozohorský po přihrávce Davida Ryšánka a tečku zápasu na konečných 6:3 udělal po bleskurychlé kombinaci celé řady opět Zbyněk Pudil.

V průběhu zápasu jsem měl možnost poslouchat komentáře sedlčanských "starých gardistů", které dost dobře a dost dlouho znám a vím o nich, že to jsou fundovaní, ale také docela ostří kritici současného sedlčanského hokeje. Mohu prozradit, že tento výkon obou mužstev komentovali s uznáním a zápas hodnotili jako velmi povedený, což je od nich v podstatě pochvala oběma mužstvům.

Po zápase jsem také hovořil s oběma kouči. Jirka Goryl (Amužstvo) ocenil nasazení obou mužstev a předvedenou hru stylem "nahoru dolů", který se podle jeho názoru musel divákům líbit. Upozornil hlavně na rozdíl mezi oběma mužstvy v přípravě, kdy A mužstvo pravidelně dvakrát v týdnu trénuje naproti týmům poháru, které svým turnajem procházejí prakticky bez tréninku zápas od zápasu. Zejména z tohoto úhlu pohledu vyslovil poklonu mužstvu výběru, které jim bylo po většinu utkání rovnoceným soupeřem. Podle jeho názoru by po několika trénincích toto mužstvo bezpochyby mělo kvalitu krajské soutěže, v níž hraje A mužstvo. Pavel Tylich (pohárový výběr) rovněž zápas označil jako velmi zajímavý a povedený a hodnotil jej obdobně. Na "svém" mužstvu ocenil, že přestože zápas organizoval na poslední chvíli, našel u zvaných hráčů pochopení a zájem. Kvitoval také jejich předvedenou hru, když před utkáním neměli možnost se vůbec sejít a do utkání šli prakticky "naslepo". Zalitoval však, že nepřijelo několik dalších hráčů, kteří mu start příslíbili a kteří by jistě hru výběru dále obohatili. Celkově však byl s utkáním velmi spokojen.