Sportovní areály Sedlčany

Dívky a ženy vyprodaly stadion

Dnes se od 16.30 hodin uskutečnilo annoncované utkání dívek a žen mezi mužstvy Kačenky Příčovy – Lvice Dublovice. Dalo se předpokládat, že to bude divácky velmi zajímavé utkání, ale těsně před ním vzalo toto očekávání za své již při pohledu na beznadějně zaplněné parkoviště a na frontu před pokladnou stadionu. Ten, kdo šel „na čas“, zaváhal a dovnitř se dostal až v průběhu utkání.

K jeho průběhu: Opravdu se bylo na co dívat. Hráčky se pohybovaly na ledě s lehkostí a šarmem ženám vlastní, i když některým z nich byla hokejová výstroj evidentně příliš těžká a nepohodlná. To jim ale nebránilo v maximálním osobním nasazení, kterým nahrazovaly určité mezery v kombinanční hře. Ostatně, do utkání nastoupily jen po minimálním treninku na přírodním ledě na návsi v Příčovech, resp. v Dublovicích. Hned zpočátku utkání šly do vedení Lvice. Po zbytek první třetiny, ve druhé třetině a ve velké části třetiny třetí se fanoušci marně dožadovali gólů. Ty přišly až v závěru. Kačenky vyrovnaly na 1:1 a zdálo se, že budou rozhodovat penalty. To ale Lvice nechtěly dovolit a druhou brankou rozhodly o svém vítězství. Utkání tedy vyhrály Lvice 2:1. Po skončení si to obě mužstva ještě,  v podstatě pro pobavení diváků, rozdala i v penaltách s výsledkem 2:2.

A perlička nakonec:  Přišlo se podívat 491 platících diváků! Připočteme-li k nim minimálně 100 dětí, určitě toto utkání shlédlo kolem 600 diváků, kteří vytvořili v Sedlčanech dosud nevídanou atmosféru a zafandili si jako na lize. Za to, že přišli a za jejich vystupování jim patří absolutorium.

Máte-li zájem, ve fotogalerii se můžete podívat na pár fotek z tohoto klání.